Kiedy warto oddać auto do skupu?

Gotówka do 24h
od zgłoszenia

Zadzwoń teraz
Autor:
Praesent in est eget ex euismod sagittis at ac ligula.

Oferty skupów samochodowych są coraz chętniej wybierane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Każdy, kto chce ekspresowo pozbyć się niechcianego pojazdu i zyskać dodatkowe pieniądze od ręki prędzej czy później podejmuje decyzję o nawiązaniu kontaktu ze skupem. Chcesz dowiedzieć się, kiedy oddawanie samochodu na skup aut ma sens? Co można zyskać na takiej transakcji i kiedy się zdecydować? W tym artykule wyjaśnimy powody, dla których współpraca ze skupem pojazdów naprawdę może być opłacalna.

3 powody, dlaczego warto oddać auto na złom

Często zdarza się, że podjęcie decyzji o sprzedaży samochodu przychodzi nagle. Niekiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki, innym razem auto po prostu jest zbyt rzadko używane, a czasem zdarzy się, że powiększa się rodzina. To powody, które determinują fakt opłacalności sprzedaży auta, ale czy zachęcają do korzystania z usług skupu pojazdów? Być może niekoniecznie. Głównie dlatego przygotowaliśmy 3 najważniejsze czynniki, dla których naprawdę warto skorzystać z oferty skupu samochodów.

  1. Samochód wymaga kosztownych napraw

Po latach eksploatacji pojazdu zdarza się, że ten po prostu zaczyna się psuć, a naprawy stają się coraz mniej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Problem kosztownych napraw dotyka szczególnie starszych pojazdów, których wartość nie jest już tak duża, jak kilkuletnich aut, np. poleasingowych.

Jeśli koszty remontu i zakupu nowych części do samochodu widocznie przekraczają jego dotychczasową wartość – to znak, że należy pomyśleć o jak najszybszej sprzedaży samochodu. Niestety najprawdopodobniej nikt nie zdecyduje się kupić od ręki pojazdu, w który na dzień dobry trzeba włożyć mnóstwo pracy i pieniędzy.

W takie sytuacji pomoc skupu samochodowego może okazać się nieoceniona. Nie dość, że pozbędziesz się problemu z kosztownym remontem, dodatkowo zyskasz pieniądze z szybkiej sprzedaży pojazdu.

  1. Stan techniczny auta nie pozwala na dalszą eksploatację

To kolejny powód, który determinuje opłacalność korzystania z usług profesjonalnego skupu samochodów. Od czasu do czasu zdarza się, że z biegiem lat auto zaczyna odmawiać całkowicie posłuszeństwa. Często wynika to z zaniedbania właściciela, a czasem po prostu z wieku auta. Po kilkunastu latach codziennej eksploatacji może okazać się, że stan techniczny samochodu wskazuje tylko na jedno wyjście – kasacja.

Czy na pewno? Rozwiązaniem problemu może być sprzedaż takiego auta do skupu pojazdów. W ten sposób sprzedający ma realną szansę na uzyskanie większej kwoty niż podczas złomowania auta, a dodatkowo nie musi martwić się o transport uszkodzonego pojazdu – wszystkim zajmie się skup aut, który zdecyduje się kupić używane auto.

  1. Brak czasu na zajmowanie się sprzedażą auta

Czy to powód, dla którego warto zdecydować się na ofertę skupu samochodów? Naszym zdaniem tak. Nie każdy ma czas i cierpliwość do przygotowywania ofert, robienia zdjęć i wystawiania w internecie ogłoszeń o sprzedaży pojazdu. To dość żmudne zajęcie, a bez znajomości rynku poszukiwania potencjalnego nabywcy mogą ciągnąć się miesiącami. To spory problem, szczególnie jeśli chcemy szybko pozbyć się samochodu.

Decydując się na kontakt ze skupem, zyskujesz gwarancję, że auto zostanie odkupione nawet w 24 godziny od czasu wysłania zgłoszenia sprzedaży. Jeśli brakuje Ci czasu, możesz zdecydować się na skup aut osobowych, dostawczych, a nawet poleasingowych z firmowej floty. To korzystne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz wolny czas i zyskasz dodatkowe pieniądze od ręki.

Dlaczego warto zdecydować się na przekazanie samochodu do skupu?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na oddanie swojego auta do skupu pojazdów. W ten sposób zyskujesz takie korzyści, jak:

  • możliwość uzyskania realnej, rynkowej ceny za odkup pojazdu,
  • legalny i szybki proces podpisania umowy kupna-sprzedaży,
  • brak ukrytych kosztów,
  • możliwość skorzystania z darmowego transportu samochodu,
  • oszczędność czasu i pieniędzy.

Dodatkowo pracownicy skupu aut w Warszawie lub w innej miejscowości będą w stanie pomóc sprzedającemu w dopełnieniu formalności, np. związanych z wykreśleniem auta z ubezpieczenia OC oraz wyrejestrowaniem go w wydziale komunikacji.

Szybka transakcja sprzedaży samochodu to korzystne rozwiązanie w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli brakuje Ci pieniędzy, ale masz niepotrzebne samochody na sprzedaż – najkorzystniejszą opcją będzie podpisanie umowy kupna-sprzedaży ze skupem aut.

Z takiego rozwiązania mogą korzystać też przedsiębiorcy, którzy chcą hurtowo pozbyć się aut z firmowej floty. Tutaj jednak obowiązują pewne zasady, gdyż przedsiębiorca dla transakcji powyżej 15 tysięcy złotych nie może otrzymać wypłaty w gotówce – wtedy zawsze obowiązuje przelew bankowy.

Może Cię również zainteresować

Zobacz nasze pozostałe wpisy blogowe. Być może dowiesz się czegoś więcej o działalności skupu aut w Warszawie. Zapraszamy do lektury. Im więcej dowiesz się z poradników, tym sprawniej zaczniesz zawierać transakcje sprzedaży pojazdów ze skupem.

Co się stanie z autem oddanym do...

W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości pozbycia się niechcianego pojazdu. Dostępne opcje to przede wszystkim: skup pojazdów, złomowanie, a także sprzedaż na własną rękę. Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia? Ciężko jednoznacznie wskazać, gdyż wszystko zależy m.in. od stanu technicznego samochodu, rodzaju pojazdu, potrzeb właściciela oraz wartości auta. Zobacz ten krótki poradnik, […]

Czytaj więcej
Jak oddać auto do skupu? Poradnik dla...

Oddawanie samochodów do skupu pojazdów jest dość proste, ale wymaga znajomości, chociażby podstawowych zasad funkcjonowania tego typu firm. W tym artykule przedstawimy najważniejsze o zasadach oddawania pojazdów na skup aut i powodach, dla których warto zdecydować się na taki krok. Przejrzyj poniższy wpis i zapamiętaj, jak krok po kroku przejść przez wszystkie formalności związane ze […]

Czytaj więcej
Szybka nawigacja:
Blog
O nas
Kontakt
Potrzebujesz gotówki? Masz auto na sprzedaż?
Copyrights 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING: