Co się stanie z autem oddanym do skupu pojazdów?

Gotówka do 24h
od zgłoszenia

Zadzwoń teraz
Autor:
Praesent in est eget ex euismod sagittis at ac ligula.

W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości pozbycia się niechcianego pojazdu. Dostępne opcje to przede wszystkim: skup pojazdów, złomowanie, a także sprzedaż na własną rękę. Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia? Ciężko jednoznacznie wskazać, gdyż wszystko zależy m.in. od stanu technicznego samochodu, rodzaju pojazdu, potrzeb właściciela oraz wartości auta. Zobacz ten krótki poradnik, a prawdopodobnie podejmiesz rozsądną decyzję i korzystnie pozbędziesz się swojego dotychczasowego auta.

Sprzedaż używanego auta – na aukcji internetowej czy w skupie?

Wystawienie ogłoszenia na darmowych lub płatnych portalach online nie tylko generuje dodatkowe koszty, ale i zajmuje sporo wolnego czasu. Musimy przygotować treść ogłoszenia, zebrać wszystkie dokumenty pojazdu, opisać jego historię oraz zrobić wyraźne zdjęcia, które przyciągną uwagę kupujących.

Jeśli nie zadbamy o atrakcyjność oferty, poszukiwania nabywcy na własną rękę skończą się fiaskiem i dojdzie do tego, że pozostaniemy z niechcianym autem w garażu, które po prostu traci na wartości.

Znacznie korzystniejszą opcją jest sprzedaż auta do skupu pojazdów osobowych, dostawczych i poleasingowych. Decydując się na taki krok, otrzymujemy od ręki zapłatę za sprzedany pojazd, a dodatkowo nie martwimy się o żadne formalności. Wszystkie sprawy związane z wyrejestrowaniem auta i zgłoszeniem faktu sprzedaży auta do ubezpieczyciela zostaną załatwione z pomocą fachowców ze skupu samochodowego.

Co więcej, sprzedając auto w skupie, nie martwimy się też o to, co się stanie z samochodem po jego odsprzedaży. Nawet jeśli pojazd jest w kiepskim stanie technicznym, możemy liczyć na dodatkowe wsparcie podczas transportu sprzedanego mienia, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Skup aut powypadkowych – co się stanie z uszkodzonym autem po sprzedaży?

Tak naprawdę skup aut powypadkowych bierze pod uwagę dwie opcje po odkupieniu pojazdu powypadkowego od poprzedniego właściciela.

  1. Pierwsza opcja to remont powypadkowego auta, doprowadzenie go do stanu użyteczności i sprzedaż za znacznie większą kwotę niż wartość zakupu uszkodzonego auta od wcześniejszego właściciela.
  2. Druga opcja to zezłomowanie auta wraz z rozbiórka wszystkich elementów składowych na części. Dzięki temu skup pojazdów może wystawić poszczególne części używane na sprzedaż i zarobić nawet kilka razy więcej niż wyjściowa kwota zakupu powypadkowego auta od właściciela.

Zarówno jedna, jak i druga opcja niesie ze sobą korzyści finansowe po stronie firmy zajmującej się skupem samochodów. Oczywiście nie możemy zapominać tu o korzyściach dla sprzedającego swoje auto, które uległo uszkodzeniu w wyniku wypadku lub kolizji drogowej. Oddając powypadkowy samochód do skupu, zyskujemy:

  • natychmiastową wypłatę gotówki do ręki tuż po podpisaniu umowy,
  • atrakcyjną cenę odkupu auta po cenie rynkowej,
  • minimum formalności do załatwienia.

Nie martwimy się także tym, co stanie się z samochodem po sprzedaży do skupu. Firma może dokładnie zweryfikować stan wszystkich podzespołów i oszacować, czy lepiej oddać wrak na złom, czy może rozebrać go i sprzedać na części.

Jakie części samochodowe są odzyskiwane w skupie aut powypadkowych?

Profesjonalny skup aut powypadkowych może zająć się całkowitą rozbiórką pojazdu i odzyskać wiele części zamiennych, które nadają się jeszcze do odsprzedaży. Najbardziej wartościowe i najczęściej demontowane części i wyposażenie aut to:

  • felgi,
  • zaciski i tarcze hamulcowe,
  • alternator,
  • skrzynia biegów,
  • fotele,
  • tapicerka,
  • blok silnika,
  • przeguby.

To raczej standard, jeśli chodzi o demontaż części z odkupionych aut powypadkowych. To, ile elementów wyposażenia auta uda się odzyskać jest uzależnione od poziomu uszkodzeń. Niemniej jednak im mniej uszkodzeń, tym większy zysk dla skupu. To przekłada się też na korzyści dla sprzedającego, który otrzyma lepszą propozycję odkupu auta, czyli ofertę opiewającą na nieco wyższą kwotę niż za auto, które nada się wyłącznie do kasacji.

Ile można otrzymać za powypadkowe auto w skupie?

Tak naprawdę ciężko powiedzieć, jaką kwotę zaproponuje skup aut powypadkowych. Ostateczna cena odkupu jest uzależniona od takich parametrów, jak:

  • marka i model,
  • rocznik,
  • przebieg,
  • rodzaj i poziom uszkodzeń,
  • stan techniczny podzespołów i wizualny karoserii.

Jeśli uszkodzenia są stosunkowo niewielkie i pojazd nadaje się do naprawy, prawdopodobnie otrzymasz nieco wyższą propozycję odkupu niż w przypadku całkowicie zdezelowanego samochodu po wypadku.

Może Cię również zainteresować

Zobacz nasze pozostałe wpisy blogowe. Być może dowiesz się czegoś więcej o działalności skupu aut w Warszawie. Zapraszamy do lektury. Im więcej dowiesz się z poradników, tym sprawniej zaczniesz zawierać transakcje sprzedaży pojazdów ze skupem.

Kiedy warto oddać auto do skupu?

Oferty skupów samochodowych są coraz chętniej wybierane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Każdy, kto chce ekspresowo pozbyć się niechcianego pojazdu i zyskać dodatkowe pieniądze od ręki prędzej czy później podejmuje decyzję o nawiązaniu kontaktu ze skupem. Chcesz dowiedzieć się, kiedy oddawanie samochodu na skup aut ma sens? Co można zyskać na takiej transakcji […]

Czytaj więcej
Jak oddać auto do skupu? Poradnik dla...

Oddawanie samochodów do skupu pojazdów jest dość proste, ale wymaga znajomości, chociażby podstawowych zasad funkcjonowania tego typu firm. W tym artykule przedstawimy najważniejsze o zasadach oddawania pojazdów na skup aut i powodach, dla których warto zdecydować się na taki krok. Przejrzyj poniższy wpis i zapamiętaj, jak krok po kroku przejść przez wszystkie formalności związane ze […]

Czytaj więcej
Szybka nawigacja:
Blog
O nas
Kontakt
Potrzebujesz gotówki? Masz auto na sprzedaż?
Copyrights 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING: