Jak oddać auto do skupu? Poradnik dla sprzedających

Gotówka do 24h
od zgłoszenia

Zadzwoń teraz
Autor:
Praesent in est eget ex euismod sagittis at ac ligula.

Oddawanie samochodów do skupu pojazdów jest dość proste, ale wymaga znajomości, chociażby podstawowych zasad funkcjonowania tego typu firm. W tym artykule przedstawimy najważniejsze o zasadach oddawania pojazdów na skup aut i powodach, dla których warto zdecydować się na taki krok. Przejrzyj poniższy wpis i zapamiętaj, jak krok po kroku przejść przez wszystkie formalności związane ze sprzedażą samochodu do skupu.

Profesjonalny skup aut – jak to działa w praktyce?

Zanim podejmiesz stosowne kroki i zaczniesz przymierzać się do sprzedaży pojazdu w skupie, koniecznie poznaj zasadę działania takiej firmy. Wbrew pozorom to bardzo proste. Skup samochodów, np. w Warszawie skupuje pojazdy od klientów zainteresowanych szybką sprzedażą auta za gotówkę.

Zawierane transakcje to klasyczna umowa kupna-sprzedaży auta, aczkolwiek z tą różnicą, że kwotę odkupu proponuje skup, a nie sam klient. Oczywiście w grę wchodzą pewne negocjacje, aczkolwiek najczęściej przynoszą dość wymierne efekty.

Skup aut po odebraniu pojazdu od klienta może zrobić z nim praktycznie wszystko to, co tylko chce – jako nowy właściciel. Odkupione auta nadające się do dalszej eksploatacji mogą zostać odsprzedane dalej za wyższą kwotę, np. po dopracowaniu niedociągnięć. W przypadku odkupu aut powypadkowych i całkowicie uszkodzonych – te najczęściej są złomowane z przeznaczeniem na handel częściami zamiennymi.

Jak oddać auto do skupu? Krok po kroku

Jeśli zamierzasz oddać swój samochód do skupu aut w Warszawie lub jakiejkolwiek innej miejscowości, koniecznie upewnij się, że wybierasz legalne miejsce. W tym celu warto sprawdzić wpis firmy do bazy CEiDG, a także zweryfikować opinie od dotychczasowych klientów. Następnie wystarczy, że przejdziesz przez kilka kroków, a Twoje auto zostanie praktycznie od ręki odkupione przez skup.

  1. Wyślij zapytanie odnośnie do wyceny sprzedawanego pojazdu. U nas możesz to zrobić przez formularz kontaktowy.
  2. Poczekaj na przygotowanie wyceny pojazdu przez skup. Najczęściej otrzymasz informację zwrotną w ciągu kilku godzin od wysłania zgłoszenia wraz ze zdjęciami i specyfikacją sprzedawanego auta.
  3. Poczekaj na kontakt ze strony skupu. Po rozmowie ze specjalistą zajmującym się wyceną w skupie aut możesz zaakceptować ofertę lub spróbować wynegocjować nieco lepsze warunki odkupu. 
  4. Jeśli zaakceptujesz wstępną ofertę, skup aut przygotuje komplet dokumentów do podpisania i odbierze od Ciebie sprzedawane auto.

Cały proces sprzedaży samochodu w skupie pojazdów zamyka się w zaledwie kilku krokach, a czas potrzebny na finalizację transakcji wraz z wypłatą pieniędzy dla sprzedającego często nie przekracza 24 godzin.

Zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz zastrzyku dodatkowej gotówki, a masz akurat nieużywane, uszkodzone lub nawet poleasingowe auto na stanie – możesz skorzystać z oferty skupu pojazdów i ekspresowo podpisać umowę kupna-sprzedaży.

To korzystne rozwiązanie zawsze wtedy, kiedy pojawiają się problemy z poszukiwaniem potencjalnego nabywcy na samochód. Im dłużej to trwa, tym więcej auto straci na wartości. Czasem lepiej więc oddać je do skupu i cieszyć się z dodatkowych pieniędzy od ręki.

Kto może skorzystać z oferty skupu samochodów?

Oferta skupu pojazdów jest skierowana do dwóch grup potencjalnych klientów. Pierwsza to osoby fizyczne, a więc sprzedaż odbywa się na mocy umowy kupna-sprzedaży auta, natomiast płatność jest zawsze realizowana gotówką lub na życzenie klienta przelewem na konto bankowe. To dobre rozwiązanie dla każdej osoby prywatnej, która potrzebuje zastrzyku dodatkowych pieniędzy od zaraz.

Druga grupa klientów skupu aut to przedsiębiorcy. W tym przypadku sprzedaż możliwa jest na mocy faktury VAT. Dostępne opcje w tym przypadku to skup aut poleasingowych, natomiast środki za odkup są najczęściej przekazywane na firmowy rachunek bankowy.

Jakie auta można sprzedać w skupie? Podsumowanie

W dobrym skupie samochodów można oddać praktycznie każdy pojazd, niezależnie od stanu technicznego i wizualnego. A zatem do firmy zajmującej się skupem samochodów zostaną przyjęte auta: osobowe, dostawcze, specjalistyczne, np. przystosowane do przewozu określonych towarów, poleasingowe, powypadkowe, a także luksusowe.

Nawet jeśli masz wyjątkowo rzadki model auta klasy premium, które naprawdę ciężko sprzedać i szybko znaleźć potencjalnego nabywcę, możesz skontaktować się ze skupem. W ciągu kilku godzin otrzymasz ofertę odkupu auta za konkretną kwotę z opcją wypłaty środków praktycznie od ręki.

Podsumowując: skup samochodów w Warszawie lub w innych miejscowościach to dobry wybór dla osób prywatnych i przedsiębiorców, szczególnie w sytuacjach, kiedy pojawiają się kłopoty finansowe lub problemy ze zbyciem nieużywanego, niechcianego pojazdu mechanicznego.

Może Cię również zainteresować

Zobacz nasze pozostałe wpisy blogowe. Być może dowiesz się czegoś więcej o działalności skupu aut w Warszawie. Zapraszamy do lektury. Im więcej dowiesz się z poradników, tym sprawniej zaczniesz zawierać transakcje sprzedaży pojazdów ze skupem.

Co się stanie z autem oddanym do...

W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości pozbycia się niechcianego pojazdu. Dostępne opcje to przede wszystkim: skup pojazdów, złomowanie, a także sprzedaż na własną rękę. Jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze z ekonomicznego punktu widzenia? Ciężko jednoznacznie wskazać, gdyż wszystko zależy m.in. od stanu technicznego samochodu, rodzaju pojazdu, potrzeb właściciela oraz wartości auta. Zobacz ten krótki poradnik, […]

Czytaj więcej
Kiedy warto oddać auto do skupu?

Oferty skupów samochodowych są coraz chętniej wybierane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Każdy, kto chce ekspresowo pozbyć się niechcianego pojazdu i zyskać dodatkowe pieniądze od ręki prędzej czy później podejmuje decyzję o nawiązaniu kontaktu ze skupem. Chcesz dowiedzieć się, kiedy oddawanie samochodu na skup aut ma sens? Co można zyskać na takiej transakcji […]

Czytaj więcej
Szybka nawigacja:
Blog
O nas
Kontakt
Potrzebujesz gotówki? Masz auto na sprzedaż?
Copyrights 2023 - Wszelkie prawa zastrzeżone
PROJEKT I MARKETING: